به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف،هادی رمضانی رئیس این جمعیت اظهار داشت: این طرح به منظور ارائه آموزش ایمنی و کسب مهارت‌های لازم با هدف مقابله با حوادث و سوانح همچنین آماده کردن دانش آموزان برای روزهای سخت در مدارس ‌خواف اجرا می‌شود.

وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، طرح دادرس (دانش‌آموز آماده در روزهای سخت) با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش در۳5مدرسه مقطع متوسطه اول شهرها و روستاهای شهرستان اجرایی می شود.

رمضانی با بیان اینکه تیم‌های۱۵ نفره شرکت کننده در این طرح برای شرکت در مسابقات، دوره آموزشی ۱۶ ساعته را طی می کنند، اظهار داشت:۵۲۵نفر از دانش‌آموزان مدارس این شهرستان با شرکت در کلاس‌های عملی و تئوری که از امروز آغاز شده است، مهارت‌های مربوط به کمک‌های اولیه از قبیل ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، پانسمان، بانداژ، آتل بیندی، تریاژ مقدماتی، حمل مصدوم و نیز پناه‌گیری، تخلیه اضطراری، اطفای حریق و چادرزنی را فرا خواهند گرفت.تاریخ : دوشنبه 20 آبان 1398 | 11:17 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

رئیس جمعیت هلال احمر خواف از برگزاری جلسه طرح پای درس ماه با حضور مربیان و مدیران مدارس در شهرستان  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف، هادی رمضانی رئیس این جمعیت هدف از برگزاری این دوره را آشنایی مربیان کانون‌های دانش آموزی با اصول و اهداف جمعیت هلال احمر عنوان کرد و گفت: به کارگیری صحیح مهارت‌های امدادی و بشردوستانه در سطح کانون‌های دانش آموزی و مهدکودک ها، با اجرای طرح پای درس ماه صورت می پذیرد.

وی افزود: این برنامه در سالن جلسات آموزش و پرورش شهرستان خواف برگزار شد و مربیان و مدیران مدارس کانون های دانش آموزی هلال احمر مباحث مورد نظر در این طرح را فراگرفتند.

رئیس جمعیت هلال احمرخواف بیان کرد: آشنایی شرکت کنندگان در این طرح با تاریخچه هلال احمر و ساختار کلی آن و آشنایی با کانون‌های پیش دبستانی و دانش آموزی از جمله سرفصل های این طرح بود.

رمضانی تصریح کرد: یادگیری مهارت‌های امداد و کمک‌های اولیه و آموزش سرفصل‌هایی همچون خونریزی پانسمان و بانداژ، خفگی، شکستگی و آتل بندی، حمل مصدوم و سوختگی در طرح «پای درس ماه» پیش بینی شده بودکه همزمان با اهداف دیگر این طرح، به مرحله اجرا رسید.
تاریخ : دوشنبه 20 آبان 1398 | 11:13 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

اعضای کانون های جوانان هلال احمر خواف بمناسبت گرامیداشت هفتادودومین سالروز تاسیس سازمان جوانان برنامه های متنوعی  را اجرا نمودند.

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف؛ هادی رمضانی رئیس این جمعیت گفت : همزمان با ۱۴ آبان ماه و آغاز هفتادودومین سال فعالیت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برنامه‌های متنوعی در تمام کانون‌های حوزه جوانان شهرستان خواف اجرا شد.

 وی افزود: برنامه‌ها ی اجرا شده تاکنون:برپایی ایستگاه  سلامت به منظور کنترل فشار خون، غباروبی مزار شهدا ،کوهپیمایی، جلسه هم اندیشی دبیران و اعضای شوارای اجرایی ، بازدید علمی آموزشی  کانون های دانش آموزی از هلال احمر، برگزاری کلاس های آموزشی و برگزاری مانور زلزله در مدارس بوده است.

 رمضانی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی اجرای برنامه‌های گرامیداشت تاسیس سازمان جوانان معرفی فعالیت‌های عام المنفعه جوانان عضو جمعیت هلال احمر در سطح جامعه می باشد.
تاریخ : شنبه 18 آبان 1398 | 10:35 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف از درخشش عضو جوان کانون آزاد این جمعیت در جشنواره یک ایده ،یک زندگی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ،هادی رمضانی ضمن تبریک به عضو جوان اعلام داشت : جشنواره ملی "یک ایده، یک زندگی"

اولین جشنواره نوآوری هلال احمر با شعار "یک ایده، یک زندگی" با هدف جذب و پیاده سازی ایده‌های نوآورانه در سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ایران ، به همت مجمع تخصصی کانون‌های هلال احمر وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ، با محوریت ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی و با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای کشور و تلفات ناشی از آن برگزار شد.

رمضانی ادامه داد: قطعا توجه به نسل جوان و آموزش ها و یادگیری ها و تعلیم و تعلم در جوانی نعمتی است که خداوند برای نوع بشر قرار داده و فرصتی است برای ما و شما که از این نعمت خدادادی به اندازه کافی استفاده کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: سرکارخانم براتی   که در این جشنواره شایسته تقدیر قرار گرفت دو ایده ۱-( پیشگیری وکاهش تصادفات در اوقات گرگ ومیش)

۲- (افزایش آگاهی عمومی از طریق کمپین های اطلاع رسانی و ایجاد فرصت آموزشی برای افراد متخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی) را ارائه داده بود.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف خاطر نشان کرد : امیدواریم در سال های آتی جوانان شعبه استقبال بیشتری از این طرح ها نمایند و بتوانیم مقامات بیشتری را کسب نمائیم.

 تاریخ : شنبه 18 آبان 1398 | 10:32 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات