به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت از برگزاری  بیستمین مانور زلزله و ایمنی با موضوع " مدرسه ایمن- جامعه تاب آور" همزمان با سراسر کشور در مدارس سطح شهرستان خبر داد.

رمضانی گفت: همه ساله مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس به منظور ارتقاء آمادگی دانش آموزان و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله بر اساس تفاهم نامه مشترک فی مابین آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر اجرا می شود.

وی با اشاره به هدف برگزاری این مانور تصریح کرد: هدف این است که در شایع‌ترین خطر طبیعی که بحث زلزله هست آموزش‌هایی به دانش آموزان داده شود که در هنگام وقوع زلزله این خطرات کاهش یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف افزود: کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله به وسیله ارتقای فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد آمادگی برای انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش‌آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده‌های طبیعی از مهمترین اهداف برگزاری این مانور است.

رمضانی در پایان ادامه داد مانور زلزله در دو مدرسه شهید حمامی و ام ابیهای سلامی با حضور مسئولین شهرستانی برگزار شد.
تاریخ : چهارشنبه 7 آذر 1397 | 11:16 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت از برگزاری آموزش پناه گیری و خروج اضطراری امن به دانش آموزان شهرستان خواف خبر داد و گفت: در این آموزش که در مدارس سطح شهر برگزار شد دانش آموزان با مباحث تئوری پناه گیری و خروج امن از مدرسه آشنا شدند.

وی افزود: در ادامه این آموزش دانش آموزان بصورت عملی آموزشهای دیده شده را تمرین کردند.

رمضانی ادامه گفت: بعلت زلزله خیز بودن کشورمان و شهرستان ضروری است که این دوره ها در تمام مدارس انجام گیرد که بحمدالله با همکاری و تعامل خوب آموزش و پرورش شهرستان این امر در حال برگزاری است و ما امیدواریم که این آموزشها را در تمام مدارس شهرستان به دانش آموزان و حتی به مردم شریف خواف یاد بدهیم

.تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 10:27 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمرشهرستان خواف، هادی رمضانی رئیس  این جمعیت از برگزاری جلسه هماهنگی پرسنل جمعیت با مربیان دادرس در آغاز هفتمین مرحله این طرح خبر داد.

رمضانی با اشاره به نشست مسئولین و مربیان دادرس به منظور هماهنگی و اجرای بهتر و موفق تر المپیاد آماده در خواف گفت: طرح ملی دادرس یکی از برنامه های مهم سازمان جوانان با همکاری مدارس است که هدف آن ترویج آموزش های امدادی در بین دانش آموزان محسوب می شود.

وی افزود: طرح دادرس باعث ارتقاء سطح توانمندی و افزایش ظرفیت های خودامدادی در دانش آموزان در هنگام مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی و غیرطبیعی است که به آنها کمک می کند تا آمادگی لازم برای رویارویی با حوادث طبیعی و غیرطبیعی را داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف تصریح کرد: در هفتمین مرحله طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) همچون سال های گذشته مباحث ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، احیای قلبی و ریوی، بانداژ، شکستگی، پانسمان، آتل بندی، حمل مصدوم، پناه گیری و خروج اضطراری، اطفاء حریق و اسکان اضطراری به صورت عملی و کتبی آموزش داده خواهد شد.

رمضانی در پایان گفت: در این جلسه هر یک از مربیان انتقادات و نقطه نظرات پیشنهادی خود را برای اجرای بهینه این طرح مطرح کردند

.تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 10:26 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت از برگزاری جلسه هماهنگی  برگزاری مانور زلزله هفتم آذرماه با حضور مربیان امدادوکمکهای اولیه و امدادگران جمعیت خبر داد.

رمضانی گفت: هدف از برگزاری این مانور، آمادگی هر چه بیشتردانش آموزان در برابر تهدیدات طبیعی زلزله است.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف اظهار کرد: هدف از اجرای این مانور در تمامی مدارس سطح شهرستان، افزایش سطح آگاهی دانشآموزان درباره زلزله و ایجاد آمادگی آنان برای انجام واكنشهای رفتاری صحیح و سریع در برابر این پدیده طبیعی است . 

رمضانی درپایان  جلسه گفت: مربیان جمعیت پیش از برگزاری مانور با حضور در مدارس سطح شهرستان ، نحوه مواجهه با حادثه زلزله و پناه گیری ایمن را به صورت تئوری به دانش آموزان مدارس سطح شهرستان آموزش خواهند داد.

.تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 10:21 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت از برگزاری جلسه کارگروه ستاد بحران شهرستان در خصوص  مانور زلزله 7 آذرماه در محل آموزش و پرورش با حضور معاون و مسئول امور جوانان هلال احمر خبر داد.

رمضانی بیان کرد: با توجه به نتایج مثبت ارزیابی اثربخشی اجرای مانور زلزله در مدارس، امسال نیز بیستمین مانور زلزله و ایمنی هفتم آذرماه در مدارس شهرستان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف افزود: در رویکرد جدید که با عنوان مدرسه ایمن- جامعه تاب آور مطرح می شود ضمن ارایه آموزش های لازم به دانش آموزان مطابق روال قبل تمهیداتی اندیشیده می شود که سطح آگاهی و آمادگی ساکنین محله های مجاور مدرسه ایمن ارتقاء یابد و از ظرفیت مدارس به عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محدوده مجاور مدرسه استفاده شود.

رمضانی ادامه داد: دانش آموزان باید قبل از اجرای مانور از آموزش های لازم برای پناه گیری صحیح و خروج اضطراری برخوردارشوند و در حین مانور باید تا حدودی با شرایط بحران و آمادگی با آن آشنا شوند تا در شرایط واقعی بروز حادثه دچار خوف و وحشت نشده و تارسیدن دستگاه های امدادی بتوانند خودامدادی و دگر امدادی را انجام دهد.

رمضانی با اشاره به مصوبات جلسه هماهنگی برگزاری مانور هفتم آذر تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد، آموزش و پرورش شهرستان اسامی مدارس منتخب را اعلام کند تا با همکاری جمعیت هلال احمر، آتشنشانی و اورژانس 115، برنامههای آموزشی و آمادهسازی مانور به شکل نمادین در این محیط های آموزشی انجام پذیرد..در این جلسه نیز قرار شد مربیان امداد جمعیت هلال احمر به آموزشگاه های منتخب اعزام و آموزشهای لازم رابه دانش آموزان بدهند.
تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 10:20 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

 به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ،هادی رمضانی  رئیس این جمعیت از برگزاری نخستین دوره طرح ماه نشان خبر داد و گفت: این طرح با هدف آشنایی با امکانات و تجهیزات امدادی وبخش های مختلف جمعیت هلال احمر این شهرستان برگزار شد .

رمضانی افزود: با اجرای طرح ماه نشان قصد داریم توان و ظرفیت جمعیت هلال احمر را در مواجهه با حوادث نشان دهیم .

وی با تاکید بر ورود آگاهانه و تاثیر گذار افراد به مباحث امدادی هلال احمر اظهار کرد: چنانچه دانش آموزان با وظایف و عملکرد جمعیت آشنا شوند با آگاهی بیشتر به عنوان داوطلب وارد هلال احمر شده و در کاهش تلفات تاثیر زیادی خواهند داشت .

رمضانی با بیان اینکه در نخستین دوره طرح ماه نشان 100نفر از دانش آموزان در قالب 2 مدرسه در این طرح شرکت داشتند گفت: از همکاری آموزش و پرورش در این زمینه سپاسگزاریم و درخواست میکنیم به مباحث امدادی بیشتر اهمیت داده شود

.تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 10:19 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف از برگزاری انتخابات کانون دانش آموزی در مدارس این شهرستان خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی  رئیس این جمعیت اظهار داشت : انتخابات کانون دانش آموزی هلال احمر در تمامی مدارس و با حضور مسئولین در دبیرستان شهیدفکوری، برگزار شد.

رمضانی  افزود: این انتخابات با حضور پرسنل جمعیت هلال احمر ، جمعی از مسئولان آموزشگاه طبق آیین نامه کانون های دانش آموزی برگزارشد که پس از رای گیری ۵ نفر عضو شورا و ۲ نفر به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت کانون های دانش اموزی تصریح کرد: این کانون‌ها با اهداف جذب، سازماندهی،  تلاش در جهت تقویت روحیه انسان دوستی و نوعدوستی درمیان دانش آموزان با انجام برنامه های بشردوستانه و عام المنفعه و تلاش برای برقراری صلح جهانی و تأمین آرامش انسان‌ها و تضمین سلامت روان‌ها فعالیت می کنند
تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397 | 09:58 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت ازبرگزاری سومین دوره طرح پای درس ماه خبر داد.

رمضانی اظهار کرد: سومین دوره طرح پای درس ماه با حضور 40نفر از  مدیران و مربیان پرورشی مدارس دارای کانون های دانش آموزی در محل نمازخانه آموزش وپرورش برگزار گردید.

رمضانی گفت: در پایان این جلسه در مورد  مانور زلزله 7آذرماه در مدارس  و همچنین اجرای طرح دادرس نیز مطالبی ارائه شد

.تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397 | 09:23 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 :: 1 2


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو