رئیس جمعیت هلال‌ احمر شهرستان خواف گفت:‏ در شب ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) 200 نفر از روزه‌داران روستای هرشی در ضیافت افطاری شرکت کردند.‏

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف، هادی رمضانی رئیس این جمعیت  در مراسم اجرای سفره‌های مهربانی یا همان مراسم افطاری که در محل مدرسه روستای هرشی  برگزار شداظهار داشت: جمعیت هلال‌احمر سال‌هاست که با بهره‌گیری از توان نیروهای داوطلب و جوان خود اجرای طرح همای رحمت را در دستور کار قرار داده که اوج برگزاری برنامه‌ها و اجرای این طرح ایام نیمه شعبان تا شب‌های قدر و روزهای پایانی ماه مبارک رمضان است که ماحصل آن می‌تواند خشنودی الهی و دستگیری از مستمندان باشد.

رمضانی توصیه دین اسلام را در کمک به همنوع و بهره‌مندی از توان توانمندان در دستگیری از نیازمندان را یادآور شد و تصریح کرد: ما در قالب برنامه‌های عام‌المنفعه و خیریه به مشارکت خیرین و نیکوکاران نیاز داشته و تلاش می‌کنیم به صورت همه‌جانبه این طرح را به مرحله اجرا درآوریم.

وی همچنین افزود : رمضان فرصتی برای تمرین نوع‌دوستی و افطار دهی به‌شرط سادگی و یک‌لقمه مهربانی است، فرصتی که از تکلف و چشم و هم چشمی ها خبری نباشد.  طرح «سفره های مهربانی» باهدف تقویت و گسترش سبک زندگی اسلامی ، خانواده‌های ایرانی را به برگزاری سنت حسنه افطاری‌های ساده به‌صورت عمومی تشویق می‌کند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر شهرستان خواف در ادامه به اجرای طرح کاروان سلامت اشاره کرد و گفت: در حاشیه مراسم افطاری در روستای هرشی طرح کاروان سلامت نیز برگزار شد و دراین طرح از 100 نفر از روزه‌داران تست قند خون و فشار خون گرفته شد.

رمضانی بابیان اینکه در این مراسم  معاون محترم فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستانی حضور داشتند، ادامه داد: از مردم سخاوتمند و نیکوکار و خیرین و داوطلبان خدوم و مهرورز جمعیت هلال احمر میخواهم مانند همیشه با پشتیبانی و کمک مادی و معنوی خود یاری گراین جمعیت باشند

.تاریخ : پنجشنبه 10 خرداد 1397 | 10:48 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت گفت : به مناسبت ماه مبارك رمضان و بهره گیری از فیوضات این ماه، یك دوره كلاس تفسیر موضوعی قرآن كریم (سوره فتح)ویژه کارکنان، اعضای جوانان و امدادگران در حال برگزاری است.

هادی رمضانی با اعلام این خبر اظهار کرد: قرآن به عنوان ارزشمندترین کتاب راهنما و هدایت کننده بشریت شناخته شده است، لذا باید تلاش کرد تا دستورالعمل‌های این كتاب آسمانی را در رفتار و كردار افراد و جامعه نهادینه کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف هدف از برگزاری این دوره را ترویج فرهنگ و معارف قرآن بین كاركنان، داوطلبان و امدادگران و همچنین آشنا سازی جوانان با آموزه های قرآنی دانسته  است.

 شایان ذكر است این دوره تا پایان ماه مبارك رمضان از ساعت 13 لغایت 13.30 در محل نمازخانه جمعیت هلال احمر شهر خواف دایر می باشد .

تاریخ : چهارشنبه 9 خرداد 1397 | 11:17 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.