به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خواف ، رئیس این جمعیت از شرکت اعضای کانون های دانش آموزی این شعبه در اجتماع بزرگ وحدت خبر داد.

رمضانی رئیس جمعیت هلال احمر خواف ضمن تبریک بمناسبت هفته وحدت گفت : پیامبر اکرم (ص) عشق ، محبت ، برادری ، برابری و وحدت را به جامعه عرضه کرد و امروزه ما با داشتن قرآن کریم آخرین و کاملترین دین را در اختیار داریم.

وی همچنین بیان کرد : در شهرستان خواف بمناسبت هفته وحدت  مراسم جشن و سرور و همچنین اجتماع بزرگی از برادران و خوهران اهل تشیع و اهل تسنن  تشکیل شدکه در این مراسم اعضای کانون های دانش آموزی حضور فعالی داشتند.

تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1396 | 12:01 ب.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات


ای جوانان عزیز! و ای دانشجویان و دانشمندان! و ای امید امروز و فرداهای امت و اسلام! امانت ‏بزرگ استقلال و آزادی که از دام دو قطب شرق و غرب با مجاهدت و فداکاری   ملت عظیم ‏الشان ایران به دست آمده است، به شما عزیزان سپرده شده و مسئولیت ‏بزرگی به عهده همه گذاشته است، همه ملت به خصوص دانشجویان مسلمان که رهبران آینده هستند، مسئول نگهبانی از این امانت‏ بزرگ الهی می‏باشند . " امام خمینی (رحمة الله علیه)
شانزده آذرماه به دلیل گرامیداشت یاد شهدای دانشگاه، روز دانشجو نامیده شده است. این روز یادآور فریادهای آتشین و کوبنده دانشجویانی است که با شهادت خود در سال 1332، مخالفت آشکار خویش را با رژیم پهلوی اعلام و با فعالیت‌های مستمر، همراهی و همدلی خود را با رهبر معظم انقلاب، به مردم ایران و جهانیان تأکید می کردند.
دانشجویان و جوانان غیور و انقلابی ایران اسلامی، امروز با ایمان ، توکل و تلاش خویش، جایگاه این کشور را در بلندترین نقاط عزت و افتخار، به جهانیان ثابت کرده اند.
جمعیت هلال احمر خواف ضمن گرامیداشت سالروز 16 آذر، روز دانشجو را به جامعه علمی و دانشگاهی بویژه یکایک دانشجویان گران‌قدر ، تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند عزت، سربلندی، موفقیت و پیشرفت برای این عزیزان خواستاریم.
 امید است دانشجویان آگاه  سرزمینمان در صیانت از آزادی و استقلال  کشور ، به تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری  در تمامی عرصه‌ها بویژه ،عرصه جهاد علمی  فردایی بهتر را برای ایران اسلامی رقم زنند.

تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1396 | 11:58 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خواف مانور زلزله در دبیرستان دور اول شرافت برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف از برگزاری مانور زلزله در روز ۸ آذر به مناسبت روزایمنی در برابر زلزله دردبیرستان شرافت خبر داد.

رمضانی بیان داشت: نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس در روز چهارشنبه هشتم آذر ماه با شعار مدرسه ایمن، جامعه تاب آور درمدارس شهرستان  خواف برگزار شد.

وی با اشاره به وقوع زلزله در غرب کشور از اهمیت برگزاری مانور های زلزله در سطح مدارس ومحلات گفت : این مانور با هدف کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارتهای فردی و جمعی جوامع دانش آموزی و واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان برگزار می شود.

رمضانی اظهارکرد: در رویکرد جدید برگزاری مانور زلزله ، علاوه بر ارائه ی آموزش های لازم به دانش آموزان تمهیداتی پیش بینی شده که سطح آگاهی و آمادگی  ساکنین محله های مجاور مدارس نیز ارتقا یابدو تلاش می شود که مدارس ایمن در برابر زلزله به عنوان کانون ارتقای ایمنی و پایگاه مدیریت بحران در سطوح محلی مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری و پیامدهای ناشی از وقوع حوادث در مدارس با تربیت تیم‌های دانش‌آموزی آماده برای مقابله با حوادث ازجمله اهداف جمعیت هلال احمر در اجرای طرح ملی دادرس در مدارس  که هلال احمر می کوشد با تربیت دانش آموزان به عنوان مدیران بحران مدارس آنان را برای روزهای سخت آماده سازد
تاریخ : چهارشنبه 8 آذر 1396 | 11:09 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.