رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان خواف از برگزاری کلاس توجیهی و آموزشی طرح ملی خادم مرحله 2 برای داوطلبان این طرح خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر  شهرستان خواف  هادی رمضانی با اشاره به اجرای برنامه های آموزشی طرح ملی خادم با محوریت ارتقاء سطح آمادگی خانواده های ایرانی در برابرحوادث مختلف گفت: آموزش طرح ملی خادم در قالب یک دوره آموزشی با هدف آشنایی با مخاطرات شهرستان و راه های مقابله با آن و ارائه کمک های اولیه از اسفند ماه  سال جاری در شهرستان خواف برگزار خواهد شد.

رمضانی  در جلسه آموزش مربیان طرح «خادم» با اشاره به آسیب‌پذیری خانواده‌ها در مخاطرات و جایگاه ویژه آموزش آنان برای آمادگی در برابر حوادث گفت: بر این اساس 56 مربی داوطلب در سطح شهرستان خواف برای آموزش 2850 خانواده آماده می‌شوند.

وی در این کارگروه ابراز کرد: امیدواریم با آموزش مربیان داوطلب و آشنایی آنان با سرفصل‌های آموزشی و حضور مربیان در میان خانواده‌ها، جامعه را در برابر حوادث و مخاطرات آماده سازیم.

رمضانی از طرح خادم به عنوان جنبش ملی در آموزه های امدادی یاد کرد و خواستار ارتباط موثرکلامی برای برخورد و برقراری ارتباط صحیح با خانواده ها شد و افزود طرح خادم طرح حمایت از خانواده ها دربحران هاست که گاه این بحران ها آتش سوگ و زلزله های اجتماعی است و تسهیلگران حداکثر حوصله و دقت و بردباری را برای اجرای این طرح به کار گیرند

.تاریخ : دوشنبه 14 اسفند 1396 | 12:45 ب.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

جلسه ی توجیهی داوران ششمین المپیاد آماده شهرستانی طرح دادرس در محل جمعیت هلال احمر شهرستان خواف برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف؛ رمضانی ضمن قدردانی از حضور داوران منتخب شهرستانی اظهار داشت : باتوجه به برگزاری ششمین المپیاد آماده در مرحله شهرستانی لازم است که کلیه داوران با توجه به حساس بودن این دوره از مسابقات به شناسایی آسیب های  پیشرو و رفع آنها برآمده و  در جهت برگزاری هر چه بهتر این مسابقات گامی محکم برداشته شود تا تیمی منسجم و توانمند برای جهت حضور در رقابت های استانی  انتخاب و معرفی نماییم.

وی افزود:  امید است  با برگزاری  المپیاد شهرستانی آماده در فضایی آکنده از شور و هیجان به رقابت توام با رفاقت رنگ بیشتری بدهیم.

و در ادامه  جلسه داوران و  کمک داوران، پیرامون مسائل مختلف به بحث و بررسی نشسته و جزئیات مربوط به نحوه برگزاری این دوره از رقابت ها در سطح شهرستان به کلیه ابهامات  موجود در آیتم های  مختلف جواب داده شد     

.تاریخ : یکشنبه 13 اسفند 1396 | 12:49 ب.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی از اعزام کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به  روستای محروم ارگ قلندر خبر داد.

رمضانی اظهار داشت : هدف از اجرای این طرح کمک به بهبود سطح سلامت محرومان، ایجاد زمینه رشد و توسعه سلامت در روستاهای محروم و ایجاد مشارکت موثر در بین داوطلبان بوده است.

وی افزود: پزشک عمومی ، ماما ، کارشناس بیماریها ، تکنسین دارویی و تعدادی از داوطلبان اعضای کاروان سلامت این جمعیت را تشکیل دادند.

رییس جمعیت هلال‌احمر شهرستان‌خواف گفت: ویزیت رایگان، داروی رایگان، تست سلامت ، کلاس آموزشی آشنایی با بیماری‌های شایع از قبیل فشار خون دیابت از جمله خدماتی است که این تیم در منطقه یاد شده ارائه کرد.

رمضانی در ارتباط با خدمات ارائه شده در این طرح افزود:«ویزیت رایگان 45 نفر، تهیه دارو توسط خیرین به صورت رایگان و اهداء بسته‌های بهداشتی به اهالی روستا در این طرح بود» تاریخ : یکشنبه 13 اسفند 1396 | 12:31 ب.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات

رئیس جمعیت هلال احمر خواف از برگزاری آزمون مرحله منطقه ای  طرح ملی دادرس در 4 منطقه سلامی ، خواف ، قاسم آباد ، سنگان در گروه دختران وپسران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خواف؛ هادی رمضانی بیان کرد :ششمین مرحله طرح دادرس درمناطق مختلف شهرستان خواف با برگزاری آموزشهای دادرس در آذر و دی ماه سال جاری اجرا شده و پس از برگزاری این آموزش ها دانش آموزان این مناطق در المپیاد منطقه ای به رقابت با یکدیگر پرداختند.

رمضانی  با بیان اینکه با طرح دادرس دانش آموزان برای مقابله با حوادث آماده می شوند،گفت: پناهگیری و تخلیه اضطراری، ارزیابی و کنترل علائم حیاتی، حمل مصدوم، حمایت حیاتی پایه، پانسمان، بانداژ و آتل بندی، اطفای حریق و چادرزنی از جمله سرفصل های مسابقات طرح دادرس است.

 وی همچنین افزود: دراین المپیاد که به صورت کتبی در بین دانش آموزان مناطق مختلف شهرستان خواف برگزار شد، تعداد 30 تیم دادرس مناطق این شهرستان به رقابت پرداختند.


تاریخ : چهارشنبه 9 اسفند 1396 | 10:17 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.