به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان خواف ، هادی رمضانی رئیس این جمعیت از برگزاری جلسه کارگروه ستاد بحران شهرستان در خصوص  مانور زلزله 7 آذرماه در محل آموزش و پرورش با حضور معاون و مسئول امور جوانان هلال احمر خبر داد.

رمضانی بیان کرد: با توجه به نتایج مثبت ارزیابی اثربخشی اجرای مانور زلزله در مدارس، امسال نیز بیستمین مانور زلزله و ایمنی هفتم آذرماه در مدارس شهرستان همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر خواف افزود: در رویکرد جدید که با عنوان مدرسه ایمن- جامعه تاب آور مطرح می شود ضمن ارایه آموزش های لازم به دانش آموزان مطابق روال قبل تمهیداتی اندیشیده می شود که سطح آگاهی و آمادگی ساکنین محله های مجاور مدرسه ایمن ارتقاء یابد و از ظرفیت مدارس به عنوان پایگاه پیشگیری و مدیریت بحران محدوده مجاور مدرسه استفاده شود.

رمضانی ادامه داد: دانش آموزان باید قبل از اجرای مانور از آموزش های لازم برای پناه گیری صحیح و خروج اضطراری برخوردارشوند و در حین مانور باید تا حدودی با شرایط بحران و آمادگی با آن آشنا شوند تا در شرایط واقعی بروز حادثه دچار خوف و وحشت نشده و تارسیدن دستگاه های امدادی بتوانند خودامدادی و دگر امدادی را انجام دهد.

رمضانی با اشاره به مصوبات جلسه هماهنگی برگزاری مانور هفتم آذر تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد، آموزش و پرورش شهرستان اسامی مدارس منتخب را اعلام کند تا با همکاری جمعیت هلال احمر، آتشنشانی و اورژانس 115، برنامههای آموزشی و آمادهسازی مانور به شکل نمادین در این محیط های آموزشی انجام پذیرد..در این جلسه نیز قرار شد مربیان امداد جمعیت هلال احمر به آموزشگاه های منتخب اعزام و آموزشهای لازم رابه دانش آموزان بدهند.
تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 11:20 ق.ظ | نویسنده : زهره خواجه نژاد | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.